Entegre TMGDK olarak faaliyetlerimize başladığımız ilk günden itibaren UHDGM tarafından düzenlenen mevzuatlar ile sair mevzuatlara ve ticari etik kurallara riayet ederek faaliyet göstermekteyiz.
Ticari faaliyetlerimizin yanında TMGD’lerin ve TMGDK’ların daha iyi hizmet verebilmeleri, TMGD hizmetinin tanıtılması, sektörel sorunların çözümü adına TMGDK-DER’in kurucu üyesi olduk. Derneğimizin faaliyetlerinin her bir kademesinde aktif rol aldık, almaktayız. UHDGM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında görüşe açılan taslak yönetmeliklere hem şirketimiz adına hem de TMGDK-DER aracılığı ile görüşlerimizi bildirdik.
UHDGM tarafından sektörümüze katkı sunan STK’ların katılımı ile 06.04.2022 tarihinde yapılan bilgilendirme toplantısının çıktılarını takip ettik, sektördeki paydaşların yorum ve görüşlerini değerlendirdik.
Bizler gibi kurallara riayet eden bir çok TMGDK’nın ve aynı zamanda kurallara göre çalışmak isteyen bir çok TMGD’nin etik dışı rekabet koşulları nedeniyle zarar gördüğü bir gerçektir. Diğer bir gerçeklik ise yayınlanacak yeni yönetmeliğin sektördeki tüm paydaşları aynı oranda mutlu etmeyeceğidir.
Bizler yayınlanacak yönetmelik kapsamında faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ederken tek isteğimiz adil ve düzenleyici nitelikteki denetimlerin UHDGM tarafından yapılmasıdır.
Saygılarımızla.

ENTEGRE TMGDK
Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir