TMGD nedir? Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Kimdir?

Tehlikeli maddelerin taşınması, gönderilmesi, yüklenmesi, paketlenmesi, doldurulması ve boşaltılması konusunda hizmet veren işletmelerin taraf olduğumuz uluslararası anlaşmalar ve ilgili mevzuat doğrultusunda çalıştırmakla yükümlü oldukları kişilerdir.

Kimler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı çalıştırmak zorundadır?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2014 yılında aldığı karara göre tehlikeli madde üreten, depolayan, taşıyan, yükleyen, boşaltan ve ambalajlayan firmalar TMGD bulundurmak zorundadır. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi olan firmalara TMGD bulundurma zorunluluğu getirilmiştir.

Tehlikeli Maddelerin Sınıflandırılması

Üretici ve/ve ya gönderici ADR kapsamında göndereceği tehlikeli maddelerin sınıflandırılmasını yapmakla yükümlüdür. Yapılacak bu sınıflandırma işlemine göre uygun prosedürler ile sevkiyatı hazırlaması gereklidir. Entegre olarak; bu sınıflandırma işlemini doğrulukla yaparak sevkiyatın ilk adımından itibaren sizlere yardımcı olmaya başlayacağız.

Bizden Teklif İsteyin.

Web Sitemizi Ziyaret Edin. Bilgi Edinin!

Sizin için hazırız… 7 bölge müdürlüğümüz ile Türkiye’nin 44 şehrinde hizmetinizdeyiz

Tehlikeli maddelerin lojistik faaliyetlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için sizlere çözümler sunuyoruz. Lojistik, Çevre, İş Güvenliği ve Yönetim Sistemleri konularında uzman kadromuz ile beraber sizlere en doğru ve etkili hizmeti sunmak için varız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir