Firmaların ADR yükümlülüklerini tam olarak yerine getirebilmesi, kaza riskini azaltmak veya olası acil durumlarda müdahalelerin doğru bir şekilde yapılabilmesi ve genel farkındalık yaratılması için çalışan eğitimi büyük önem taşımaktadır.

Bu bilinçle, çalışan eğitimlerini en doğru ve etkili şekilde verebilmek için sürekli olarak kendimizi yenilemeye çalışıyoruz.

Bilindiği üzere ADR kapsamında verilmesi zorunlu 3 temel eğitim vardır.

ADR Farkındalık Eğitimi , çalışanların tümüne ADR konusunda algı oluşturmak için verilen eğitimdir. Eğitimin amacı ADR antlaşması , ADR Türkiye ilişkisi , tesiste bulunan tehlikeli maddelerin bildirilmesi , Tehlike etiketlerin anlamları ile Tehlikeli maddelerin kara yolu ile taşınmasındaki temel kurallara dikkat çekilmektir.

Göreve Yönelik Eğitimler, iş birimlerinin sorumluluklarına göre verilen eğitimdir. Tehlikeli maddelerin satınalma süreci , malzemelerin tahliyesi, Taşıma Evrakın hazırlaması, indirme /yükleme kontrol listelerinin kullanımı gibi konularda ilgili çalışanlara verilen eğitimlerdir

Emniyet Eğitimi ve Tatbikatlar, tesiste bulunan kimyasal malzemelerin olası riskleri ve acil durum sırasında malzemelere nasıl müdahale edilmesi gerektiğinin anlatıldığı eğitimlerdir. Tahliye , yükleme , paketleme veya taşıma sırasında oluşabilecek kazalar için hazırlanacak tatbikat senaryoları ile saha tatbikatları gerçekleştirilir.

Tatbikat sonrası tatbikat raporu hazırlanarak swot analiz çıkartılır. Aksiyon gereken konularda çalışmalar gerçekleştirilir.

[ux_gallery ids=”1100,1099,1094,1092,1093,1095,1096,1097,1098,1101,1102,1103,1104,1105,1106″ style=”default” type=”slider” columns=”2″ image_height=”75%” image_size=”large”]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir