SRC-5 SINAV SONUÇ DUYURUSU
28 Eylül 2019 tarihinde yapılan Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Eğitimi Sertifikası (SRC-5) Sınavı sonuçları yayınlanmış olup, sonuçlar https://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifresiyle öğrenilebilmektedir. Ayrıca sonuçlar adayların Bakanlığımız otomasyon sistemine kayıtlı cep telefonlarına kısa mesaj(SMS) olarak gönderilecektir. Eğitim kuruluşları aracılığıyla sınava başvuranların sonuçları ayrıca kamu.türkiye.gov.tr üzerinden eğitim kuruluşlarına bildirilmiştir.
NOT :
 Sözkonusu sınava Tanker, Sınıf1 ve Sınıf 7 Kitapçık türünden girip sertifika almaya hak kazananların sertifika geçerlilik süresi SRC-5 Temel Sertifika süresi kadar olacaktır.
 Bakanlığımız otomasyon sistemi üzerinden oluşturulan SRC-5 Sertifika Ücretleri Halkbankasına TC. Kimlik Numarası ile yatırılacaktır.
 Sınav itirazları sınav sonuçlarının yayınlanmasını müteakip 10 iş gününde (İdarenin evrak birimi giriş tarihi baz alınacaktır.) Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne (GMK Bulvarı No:128/A Maltepe/ANKARA) yazılı yapılacak olup, itiraz süresi 24.10.2019 tarihi mesai bitinde sona erecektir. Mail, CİMER vb. yollarla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
 Sınav sonuçlarına yapılan itirazlar, itiraz süresinin sonra ermesinden sonra değerlendirilerek, sınav sonuçlarını etkileyecek hata tespit edilmesi halinde katılımcıların sınav sonuçlarına yansıtılarak tekrar kişilere yukarıda belirtilen bildirim yolları ile iletilecektir. Ayrıca, itiraz sonucu genel değerlendirme Genel Müdürlüğümüzün www.tmkt.gov.tr adresinde “Sınav İtiraz Sonuç Duyurusu” olarak yayınlanacaktır. İtirazlara, ayrıca yazılı cevap verilmeyecektir.
 SRC-5 Sertifika almaya hak kazanan adayların Sertifikaları Gazi Üniversitesi Karayolu Ulaştırması Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUMER) tarafından bastırılıp, kişilerin otomasyon sisteminde kayıtlı adreslerine gönderilecektir.
 SRC-5 sınavı sonrası, sınavı kazanan adaylar, SRC-5 belgelerinin basım ve postalanma sürecinde mağduriyet yaşamamaları  için belge ücretlerini yatırmalarını müteakip, e-devlet şifreleri ile girecekleri www.türkiye.gov.tr adresinden “Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama/Düzenleme” hizmeti linkinden kendi adlarına düzenlenen “Geçici Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Eğitim Sertifikası”nı alabileceklerdir.
DUYURULUR.

KAYNAK: www.tmkt.gov.tr

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir